Loading

Reed Vibrations

Reed Vibration to doskonała energia bluesów w stylu chicago, rock'n'roll, przeplatane bebop-owymi standardami jazzowymi i balladami w swingu, bossie i w bluesie. Wszystko to pod dowództwem prawdziwego wirtuoza harmonijki ustnej Krzysztofa "Gąsia" Gąszewskiego. (muzyk zespołu Gabriela Fleszara, A3 Format, były redaktor w Radio Merkury).

Podczas koncertu lider zespołu łapie kontakt ze słuchaczami, serwuje ciekawe anegdoty związane z repertuarem. Czy harmonijkarz potrafi zagrać skomplikowany temat standardów jazzowych? Czy harmonijka morze brzmieć jak pojękiwania murzyńskiej śpiewaczki soul z lat 60-tych?

W skład zespołu wchodzą:
Krzysztof "Gąsiu" Gąszewski - harmonijka ustna
Maciej Flaczyński - gitara jazzowa
Ksawery Wójciński - gitara basowa /kontrabas
Piotr "Harry" Kupczyk - perkusja

Lider Reed Vibration Krzysztof Gąszewski urodził się w Siedlcach. W chwili obecnej związany jest z Poznaniem. Harmonijka była zawsze jego pasją, ale w tle przewijały się inne zajęcia zarobkowe - w przeszłości był dziennikarzem, specjalistą od reformy samorządowej, grafikiem, fotografem. Muzyka i harmonijka pozostały jednak jego największą miłością.

W ostatnich latach muzyk występował z: Wielką Łodzią, Max Bonard Band, Spontan Trio, Leszkiem Malickim, Przemysławem Śledziem, Liquid Lunch, Blues Minus, Harvest Time, Ewą Nawrot, Pauliną Leśną. Nagrywał harmonijki dla Kostka Andreeva, Krzysztofa Krawczyka, Bartka Wrony, NFB, Zendo Tavern.

W 2003 roku wraz z poznaniakami przystąpił do bicia rekordu Guinnessa. Na zlecenie organizatora Zaczarowanego Świata Harmonijki napisał harmonijkową aranżację utworu ?When The Saints Go Marchin' In?. Utwór ostatecznie wykonało 851 harmonijkarzy z towarzyszeniem zespołu Ireneusza Dudka. Po tym wydarzeniu wraz z kilkudziesięcioma hramonijkarzami stworzył Poznańską Orkiestrę Harmonijkową.

W 2007 roku stworzył zespół Reed Vibration - to formacja typowo instrumentalna, grająca jazzowe i bluesowe standardy, a także jeden z nielicznych w Europie zespołów grających jazz z harmonijką w roli głównej.

Zespół koncertuje w całej Polsce: Hard Rock Cafe (W-wa), Lizard King, Markowa Knajpa (Poznań).