Loading

Zespół GRACELAND

Zespół Elvisa "GRACELAND"

Wojtek "Wino" WiniarskiWojtek Winiarski - zespół GRACELAND

Gitarzysta, od pewnego czasu lutnista. Od zawsze niespełniony piłkarz. Od grania i komponowania może go skutecznie odciągnąć tylko mecz oglądany w TV lub grany na boisku z pełnym zaangażowania udziałem własnym.
I jeszcze ukochane góry, na które zawsze jest za mało czasu. Od lat młodzieńczych poszukiwał tekstów i wierszy, którym można dodać kilka nut, kilka akordów i ponieść je w nowe strony. Pokrętne meandry muzycznych doświadczeń doprowadziły go do spotkania z Leopoldem, by wraz z kilkoma przyjaciółmi stworzyć Good Staff.
Wojtek, z podobnie wielkim co na boisku zaangażowaniem, udzielał się w zespole Hanny Banaszak, obecnie gra z Jackiem Kowalskim i zespołem Monogamista JK, a także utrzymuje stały kontakt z Magdaleną Turowską, znaną bardziej jako Cytryna. Na dużych, medialnych koncertach służył muzycznie wielu znanym wykonawcom. Andrzej MazurekAndrzej Mazurek - zespół GRACELAND

Choć jestem absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie perkusji klasycznej, moją specjalnością stała się gra na ?przeszkadzajkach?. Oprócz gorących rytmów latynoskich, jak samba, salsa, czy merengue, potrafię zagrać śpiew ptaków, wiatr, a nawet muczenie krowy. Miałem przyjemność współpracować z Józefem Skrzekiem, zespołami: Super Duo, Acid Flamenco, Musette Quartet, oraz orkiestrami: Zygmunta Kukli, Zbigniewa Górnego i Aleksandra Maliszewskiego. Od 12-ciu lat w zespole Hanny Banaszak wypełniam obszar rytmiczny. Bardzo lubię bieganie i jazdę na rowerze, zwłaszcza, gdy oglądam te sporty w telewizorze. Nie jestem wówczas narażony na kontuzję kolan. Posiadam grunty rolne i leśne na południowym wschodzie kraju, dzięki którym przestrzennie wypoczywam. 

 


Leszek RanzLeszek Ranz - zespół GRACELAND

W zespole odpowiadam za najniższe, fundamentalne dźwięki. Lehoobass, to po prostu basowy fundamentalista. Najchętniej słucham jazzu akustycznego, bluesa, muzyki gospel i baroku. Dobrze się czuję, grając w małych zespołach (max. Kwartet + wokal ), na scenach maleńkich klubów. Moje ulubione instrumenty to: bezprogowy, akustyczny bas Furch, oraz kontrabasy: Strunal?a i Lubelskiej Fabryki Akordeonów . Zachwyca mnie płyta ? beyond the Missouri Sky? ( short stories) by Charcie Haden & Pat Metheny. Mieszkam na wsi z żoną i trójką dzieci.
I z psami. 
I z kontrabasami. 
 To wszystko prawda. Ale nie cała. 
Robert Antkowiak - zespół GRACELANDRobert Antkowiak

Pianista, kompozytor i aranżer. Współpracował z wieloma formacjami muzycznymi w kraju i zagranicą. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych w Polsce i Europie. Jako pianista i aranżer współpracował także z polskimi gwiazdami muzyki rozrywkowej (m.in. M.Szcześniak, E.Górniak, K.Skrzynecka, czy R.Rynkowski). Jest autorem muzyki do wielu reklam radiowych, telewizyjnych oraz programów telewizyjnych. Jako autor ma na swym koncie cykl wydawniczy baśni muzycznych dla dzieci. Udziela się również jako pedagog i konsultant muzyczny.